Zespół profilaktyki

Spotkanie uczniów szóstej klasy w SP nr 66 ze strażniczkami Zespołu Profilaktyki miało na celu przekazanie informacje związane z używkami. Używki, to nie tylko narkotyki, czy dopalacze, ale także alkohol, papierosy i równie e-papierosy, które zgodnie z przepisami są zabronione dla osób przed ukończeniem 18 lat.

Uczniom przedstawiono krótkie informacje o używkach, ale przedstawiono również aspekty związane z konsekwencjami, zarówno zdrowotnymi, jak i prawnymi.

Podczas spotkania wykorzystano filmy z wypowiedziami lekarzy oraz doświadczeniami osób, które chcą uświadomić młodym ludziom, jak niebezpieczne jest stosowanie, czy to narkotyków, dopalaczy, czy też alkoholu.

Podczas zajęć wykorzystano również walizkę "dru-box", która zawiera imitacje różnych specyfików psychoaktywnych. Młodzi ludzie mogli zobaczyć w rzeczywistości i mieć pogląd, jak wygląda dana używka. W czasie spotkań towarzyskich, być może zapali się im lampka ostrzegawcza, że gdzieś już coś podobnego widzieli i odmówią skorzystania z poczęstunku, czy to cukierkiem, czy to znaczkiem zawierającym narkotyk.

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej