Zespół profilaktyki

Strażniczki z Zespołu Profilaktyki, wspólnie z przedstawicielką WORD kontynuują spotkania profilaktyczne w placówkach oświatowych. "Stawiamy na bezpieczeństwo i widoczność", z takim zamysłem organizowane są zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych. Tym razem w Przedszkolach im. "Misia Colargola" oraz nr 75 "Przyjaciele Włóczykija".

W czasie pogadanek przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie będąc pieszym uczestniczyć w ruchu drogowym. Omówiono znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariuszki uświadamiały przedszkolakom, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Także zwróciły się do dzieciaków z apelem, aby podczas jazdy samochodem przypominały rodzicom o konieczności używania fotelików, pasów bezpieczeństwa.

Dzieci uczono powiedzenia "gdy mnie obcy czymś częstuje - mówię grzecznie: NIE!, dziękuję", niezbędnego w sytuacjach propozycji składanych przez nieznane osoby

W Przedszkolu "Przyjaciele Włóczykija", podczas zajęć profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze, przekazano odblaskowe szelki ufundowane przez Radę Osiedla Stare Miasto, natomiast u "Misia Colargola" wychowankowie zostali obdarowani przez WORD odblaskowymi zawieszkami.

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej