Zespół profilaktyki

Wakacje, to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego, nie należy jednak zapominać o BEZPIECZEŃSTWIE !!!

Od początku wakacji, cyklicznie prowadzone są działania dotyczące bezpiecznego wypoczynku. Szczególnie dużo uwagi poświęcają poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Na trasach rowerowych i w miejscach, gdzie mieszkańcy miasta i wakacyjni goście najczęściej odpoczywają i spędzają wolny czas, strażnicy prowadzą działania w ramach patroli profilaktycznych. Udzielają wskazówek dotyczących odpowiedzialnego poruszania się po drogach, przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a podczas rozmowy obdarowują zainteresowanych przydatnymi upominkami.

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki uczulają, jak unikać niebezpiecznych zachowań podczas jazdy rowerem - korzystania z nie do końca niesprawnego pojazdu, nieodpowiedniego ostrzegania innych kierowców przed zamiarem wykonywania manewrów, przejazdu po "przejściu dla pieszych", nie przestrzegania sygnalizacji świetlnej - to najczęstsze przewinienia, mogące mieć niepożądane skutki. Dużo uwagi poświęcają stosowaniu po zmroku wymaganego oświetlenia roweru, a także stroju poprawiającego zauważalność rowerzysty.

Życzymy wszystkim wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń, słońca, odpoczynku, licząc na waszą odpowiedzialną i bezpieczną postawę przez cały czas ! A tym rowerzystom, którzy nie mają pomysłu na spędzanie wolnego czasu, polecamy mapę rowerową z poradnikiem rowerowym, w których proponujemy ciekawe trasy rowerowe na terenie Poznania.

JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej