"Przejdź offline!"

Od czerwca weszły w życie zmodyfikowane dla pieszych zasady ruchu drogowego. Obejmują także zakaz używania telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych. Na poznańskich ulicach, przed wyznaczonym przejściem dla pieszych pojawiły się napisy przypominające o tym pieszym.

Pierwszy taki napis, wraz z przekreślonym telefonem w dłoni, pojawił się przed przejściami dla pieszych przy przystanku tramwajowym Poznań Główny na ul. Matyi. Jest to miejsce, gdzie codziennie przechodzą setki osób, a ruch samochodowy przez Most Dworcowy też jest bardo duży. 

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych - w sposób, który prowadzi do  ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

W celu utrwalenia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania odwiedzili uczniów w SP nr 19. Wspólnie przypomniano o zasadach poruszania się pieszych po drodze, obowiązujących przepisach w tym zakresie oraz wskazano, jak bezpiecznie przekraczać jezdnię.

Uczniowie  mogli zapoznać się ze znaczeniem oznakowania "przejściem dla pieszych", sygnałów świetlnych, a także znaków drogowych bardzo ważnych dla bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest stosowanie elementów odblaskowych, które na koniec zajęć otrzymali od strażników.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej