Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska wraz z funkcjonariuszem KP Poznań-Jeżyce odwiedzili dzieci - uczestników półkolonii w SP nr 23. Tematem rozmów były "Bezpieczne Wakacje". Strażniczka celowo poruszyła tą tematykę, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez młodych.

Przypomniała, aby kąpać się tylko w miejscach dozwolonych pod czujnym okiem ratownika - nigdy nie skacz do wody w miejscach do tego nieprzystosowanych. Zawsze, jak wchodzisz do wody, najpierw należy schłodzić ciało, aby chronić organizm przed szokiem termicznym.

Zarówno na plaży, czy w górach przyda się telefon komórkowy z zapisanymi numerami ALARMOWYMI. Wychodząc w góry, w miejscu pobytu zawsze zostawiamy wiadomość o trasie wycieczki i planowanej godzinie powrotu. Zaplanuj dokładnie trasę i sprawdź lokalizację szałasów, schronów, leśniczówek stanowiących schronienie w przypadku nagłego załamania się pogody. Zawsze na wycieczki zabierajmy ze sobą nakrycie głowy, aby nie dopuść do słonecznego udaru.

Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o co chodzi z żółtą wstążką na obroży pasa. To informacja dla nas, byśmy nie podchodzili do psa! Nie chodzi jednak tylko o to, że zwierze może być agresywne. Zawiązując żółtą wstążkę na smyczy czworonoga właściciel zaznacza, że jego pies źle znosi obcych i potrzebuje przestrzeni. Takiemu zwierzęciu powinniśmy dać spokój, nie głaskać go i nie podchodzić bez zgody właściciela. Nie każdy piesek będzie miły i sympatyczny dla dzieci. Może się okazać, że pies odczuwający zagrożenie, będzie się starał przybrać najbardziej  agresywny wygląd. Funkcjonariusze omówili czego nie wolno robić w takiej sytuacji. Omówiono także obronne pozycje w przypadku ataku.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej