Zespół profilaktyki

Straż Miejska podczas roku szkolnego prowadzi wiele spotkań w szkołach i przedszkolach, aby dzieci poznawały bezpieczne zachowania w różnorodnych zakresach.

Tym razem spotkanie odbyło się w Referacie Straży Miejskiej Nowe Miasto, gdzie z wizytą przybyły dzieci z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Trasę wędrówki półkolonistów z os. Stare Żegrze do placówki SMMP wykorzystaliśmy jako doskonalenie umiejętności bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze. Poruszaliśmy się na terenie "strefy zamieszkania", wykorzystywaliśmy chodniki dróg publicznych. Dzieci musiały umiejętnie stosować się do napotykanej sygnalizacji świetlnej, jak również korzystać z przejść dla pieszych nie wyposażonych w to udogodnienie.

Gdy dotarliśmy do celu, opowiedzieliśmy gościom o swojej pracy, jaką wykonujemy na co dzień. Nie lada atrakcją była dla nich prezentacja kajdanek, radiostacji, czy tarczy do zatrzymywania pojazdów. Na przykładzie popularnego "lizaka" wyjaśniliśmy dzieciom istotę działania elementów odblaskowych, które wszyscy od nas otrzymali. Jednakże tematem wiodącym spotkania były bezpieczne wakacje. Staraliśmy się przekazać dzieciom informacje, jak reagować w sytuacjach zagrożeń, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy jesteśmy nad jeziorem, morzem, czy w górach.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej