Niebezpieczne gry internetowe.

Gry internetowe adresowane są do ludzi młodych. Rozpowszechniane są za pomocą komunikatorów i popularnych stron internetowych. Lalka Momo Challenge, to jedna z kolejnych gier, która pojawiła się w Internecie. Lalka Momo zachęca do samobójstw. Podobnie jak fatalny Niebieski Wieloryb, może być groźna dla dzieci, czy młodzieży i doprowadzać do samookaleczeń, a nawet samobójstw młodych ludzi.

Cyberprzemoc pojawiła się na przełomie XX i XXI wieku. Napastnicy prześladują swoje ofiary złośliwymi bądź obraźliwymi SMS-ami lub e-mailami. Dokonują wpisów na forach dyskusyjnych, czy dręczą przez komunikatory sieciowe, np. Facebook. Nie tylko dorośli, ale również dzieci narażone są na internetowe zagrożenia. Dlatego funkcjonariusze Straży Miejskiej starają się cyklicznie odwiedzać szkoły, aby informować dzieci i młodzież o negatywnych, niepożądanych oddziaływaniach w sieci.

Tym razem odwiedzili uczniów klas IV-VIII w Szkole Podstawowej nr 85. Zagrożenia internetowe, to nie tylko cyberprzemoc. Mogą być również połączone z pornografią, pedofilią, czy też przez nieświadome udostępnienia wrażliwych danych, informacji. Internet, oprócz wielu pozytywnych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą wiele możliwych w realu zagrożeń. Profilaktyka dzieci i młodzieży w tym zakresie obecnie jest niezbędna.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej