Zespół profilaktyki

Dla nas, funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki SMMP czas wakacji letnich, to czas wytężonej pracy.

Nie zapomniałyśmy o seniorach w Klubie Starówka. Uczestnikom spotkania funkcjonariuszki przedstawiły sprawy związane z zagrożeniami występującymi w życiu codziennym w przestrzeni publicznej - na ulicy, w pojazdach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych. Uczestnikom spotkania przedstawiono sposoby działania sprawców i okoliczności zdarzeń, w których pokrzywdzonymi najczęściej zostają seniorzy.

Wraz z funkcjonariuszką SOK przeprowadziłyśmy działania prewencyjno-edukacyjne "bezpieczna podróż pociągiem". Na dworcu PKP Poznań-Garbary ostrzegałyśmy o możliwych zagrożeniach w podróży, jak również na obiektach kolejowych, wskazałyśmy możliwości i sposoby ich uniknięcia, by nie stać się poszkodowanym.

Natomiast z policjantką z KP Stare Miasto uczestniczyłyśmy w profilaktycznym patrolu "bądź bezpieczny nad wodą". W rejonie Starego Miasta odwiedziłyśmy miejską plażę Chwaliszewo oraz tereny nadwarciańskie. Wypoczywającym przypomniano, że wypoczywając nad wodą zawsze należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. To zapewni bezpieczeństwo. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka, kryje w sobie wiele pułapek i niebezpieczeństw.

Ponownie odwiedziłyśmy nowych uczestników półkolonii zorganizowanych przez Fundację ARS Z najmłodszymi przypomniano zasady bezpieczeństwa w podróży, podczas jazdy samochodem, także dotyczące ruchu pieszych. Wskazano na ograniczone zaufanie w kontakcie z osobą obcą oraz osobom korzystającym z internetu zalecono ostrożność, wobec zagrożeń w sieci. Do uczestników spotkań apelowano o rozwagę podczas kąpieli, bo "płytka wyobraźnia-głębokie kalectwo!" - nie zapominajmy o zasadach bezpiecznej kąpieli. Ponadto utrwalono numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej