Już za chwilę ostatni dzwonek...

Letnie wakacje tuż, tuż. Dla Zespołu Profilaktyki SMMP, to czas wzmożonej pracy, aby działania profilaktyczne o tematyce "bezpieczne wakacje letnie" skierowane były do jak największej grupy odbiorców. Strażniczki w przedostatnim tygodniu nauki dotarły do uczniów Szkół Podstawowych z Oddziałami Integracyjnymi nr 75 i nr 40, Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej "PROMYK" działająca przy Fundacji Pomocy Ludziom "Jest nadzieja" na Żegrzu.

Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom w różnych grupach wiekowych, że czas letniego wypoczynku nie zwalnia od przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wspólnie omówiono najważniejsze dotyczące pieszych. Wytłumaczono zasadność stosowania odblasków, w myśl powiedzenia "widoczny - bardziej bezpieczny". Przypomniano także o obowiązku podróżowania samochodem w zapiętych pasach bezpieczeństwa, a dzieci w fotelikach samochodowych.

Nawiązując do zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych, należy stanowczo i grzecznie odmawiać poczęstunku lub obdarowania upominkiem przez osoby obce bez wiedzy i zgody rodziców.

Przypomniano numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

Strażniczki także przypominały zasady korzystania z akwenów:

- nie kąp się w miejscach niedozwolonych, korzystaj tylko ze strzeżonych kąpielisk

- nigdy nie skacz do wody o nieznanym dnie

- nie zanurzaj się gwałtownie, po długim przebywaniu na słońcu

- zawsze słuchaj poleceń ratownika

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej