Festyny, pikniki...

Maj, to miesiąc, który rozpoczyna sezon festynowy. Na wielu osiedlach, na terenach szkół, czy parków miejskich odbywają się większe lub mniejsze imprezy, czy to rodzinne, środowiskowe, czy też z okazji Dnia Dziecka, albo też imprezy lokalne dla miejscowej społeczności.

Organizatorzy festynu, w ramach Dni Wichrowego Wzgórza, przygotowali liczne atrakcje dla okolicznych mieszkańców. Wśród nich było stoisko profilaktyczne Policji, czy też samochody Straży Pożarnej. Nie mogło również zabraknąć Straży Miejskiej Miasta Poznania. Strażniczki z Zespołu Profilaktyki przygotowały atrakcje dla dzieci i młodzieży związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Były krzyżówki, testy sprawdzające wiedzę z zakresu ekologii w formie krzyżówek, a także mnóstwo kolorowanek z zakresu osobistego bezpieczeństwa dla najmłodszych uczestników festynu. Z uczestnikami w wieku szkolnym rozmawiano także o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dla ich rodziców przygotowano ulotki o bezpieczeństwie pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym, a także książeczki związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Nie zapomniano o seniorach, dla których przygotowano "poznańskie pudełka życia", magnesy i ulotki "wnuczek ostrzega" przed oszustami, czy sprawcami kradzieży.

Podobnie, działania profilaktyczne na stoisku SMMP prowadzili przedstawiciele Zespołu Profilaktyki podczas lokalnego pikniku mieszkańców "Czworoboku" Rolna-Wspólna-Tokarska. Wśród zaproszonych byli również policjanci z KP Poznań-Wilda oraz pracownicy socjalni wildeckiego oddziału MOPR. Podobne imprezy sąsiedzko - środowiskowe pozwalają również na integrację w zakresie troski o poprawę poczucia spokoju, czy nawet bezpieczeństwa - przy wsparciu służb i miejskich instytucji.

EM, JK, IS, KK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej