Zespół profilaktyki

Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszyscy nieznajomi są dobrzy i nie każdy, kto wydaje się miły, w rzeczywistości ma przyjazne zamiary. Od najmłodszych lat warto o tym rozmawiać z dzieckiem. Uprzedzać je przed nieznanymi osobami ("obcym"), które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub poczęstować ulubionym przez dziecko smakołykiem.

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 87. Podczas zajęć z mundurowymi dzieci uczyły się, jak zachować się pozostając samemu w domu, gdy "obcy" puka do drzwi - nie otwierać ich nikomu. Także nie przyjmowały nic od "obcego", czy z nim nigdzie się nie oddalały. Starano się zwiększyć w dzieciach świadomość, aby zawsze zachowywały dystans do nieznajomych osób, stosując zasadę ograniczonego zaufania. Nieznajomi o złych zamiarach potrafią podawać się za osoby godne zaufania.

Okazją, by zobrazować dzieciom omawiane sytuacje był balik, na którym dzieci były przebrane też za policjantów. W zaaranżowanej scence mogły zauważyć, że policjant pukający do drzwi, nie musi być prawdziwy.

Dzieci poznały ważną zasadę bezpieczeństwa "gdy jestem sam w domu - nie otwieram drzwi nikomu". Pamiętając o zbliżających się feriach, przypomniano o ważnych zasadach dotyczących bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej