Zespół profilaktyki

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 19 oraz Przedszkole Pozytywnego Rozwoju.

112, to numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Wybierając 112, rozmówca uzyskuje połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (pogotowiem ratunkowym, policją, strażą pożarną). Jest dostępny przez całą dobę.

Ucząc dzieci korzystania z numeru alarmowego 112, dajemy im wiedzę, jak ratować życie, gdzie wzywać pomocy w trudnych sytuacjach. Najlepszym sposobem na to, jest edukacja dzieci przez zabawę. Dla dzieci niezapomnianą atrakcją i praktyczną lekcją, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa, są spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Przyswajanie numeru alarmowego, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia, co powiedzieć przez telefon operatorowi przyjmującemu zgłoszenie, z pewnością zaowocuje odpowiednią postawą. Wiedza nabyta w dzieciństwie pozostaje na długie lata. Przykłady dzieci ratujących, nie tylko własne, ale i dorosłych życie pokazują, że nauka ta bywa bezcenna. W czasie zajęć dzieci miały okazję poznać łatwy sposób zapamiętania numeru alarmowego - wykorzystując usta (1), nos (1) i oczy (2), czyli składając cyfry w liczbę 112. Pogadankę z przedszkolakami zakończono przekazaniem kolorowanek Akademii Bezpiecznego Przedszkolaka, przydatnych maluchom podczas poznawania bezpiecznych zachowań.

ISz i PT, JK i EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej