"Dzień Bezpiecznego Internetu" - zakończenie konkursem

Tegoroczne obchody DBI w poznańskich podstawówkach zostały zainaugurowane 5 lutego, podczas spotkania edukacyjnego z uczniami klas czwartych w SP nr 34. Od tego czasu strażnicy z Zespołu Profilaktyki spotykali się z uczniami w różnych placówkach oświatowych i na różnych poziomach edukacyjnych, promując bezpieczne korzystanie z sieci, ale także wolne od cyberprzemocy.

Uczniowie ze szkół podstawowych, w których funkcjonariusze prowadzili spotkania związane z promowaniem bezpieczeństwa w sieci, przestrzeganiem norm i zasad obowiązujących autorów informacji, materiałów zamieszczanych na portalach społecznościowych, a także wskazaniem na odpowiedzialność prawną w przypadku "cyberprzemocy" - zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie "Młodzi internauci w sieci". Ogółem wpłynęło 15 prac z ośmiu szkół podstawowych, w przewadze wykonanych w formie plakatu, są też prace w formie komiksu. Wszystkie prace ciekawie i merytorycznie odzwierciedlały założenia regulaminowe konkursu. W ocenie członków komisji oceniających prace, każda z nich w czytelny, zindywidualizowany sposób wyraża znajomość zasad i norm korzystania z sieci. Na uwzględnienie zasługuje także rozmaitość technik plastycznych zastosowanych przez autorów konkursowych prac.

Po dokonaniu oceny prac przez członków komisji oraz niejawnego przyznania punktów (od 15 do 1) przyznano wyróżnienia I, II oraz III stopnia, ale z pewnością laureatami zostali wszyscy uczestnicy konkursu.

strażnicy Zespołu Profilaktyki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej