Dobre maniery - właściwe zachowanie

Poznańscy strażnicy miejscy spotykają się z uczniami szkół podstawowych, aby prowadzić zajęcia o tolerancji oraz o dobrym wychowaniu. To jeden z autorskich projektów realizowanych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej.

Tym razem strażniczka realizowała go w trzeciej klasie SP nr 90. Dobre maniery, to cecha lubiana i doceniana. Ludzie z przyjemnością przebywają w towarzystwie osób, które potrafią należycie zachować się w każdej sytuacji. Dziecko, którego nie można pochwalić za właściwe, oczekiwane zachowanie, wyrasta na nielubianego dorosłego. Dobre maniery, to prosty sposób na zdobycie szacunku u innych.

Abyśmy się czuli dobrze z innymi ludźmi, aby inni odbierali nas życzliwie, powinniśmy dążyć do poznania i przestrzegania przyjętych reguł obyczajowych. Przez nieznajomość form grzecznościowych można niechcący kogoś urazić, a dobre intencje mogą być źle zrozumiane. Każdy z nas chce zasłużyć na dobrą opinię, zyskać sympatię otoczenia.

Projekt "ABC dobrego wychowania - nauka grzeczności" daje uczniom okazję do koleżeńskich spotkań połączonych z nauką dobrych manier oraz poprawnego, oczekiwanego przez wszystkich zachowania.

JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej