"DBI 2021" w SP nr 34

Dzień Bezpiecznego Internetu, to małe święto internautów, które jest obchodzone w lutym każdego roku. Polska obchodzi DBI nieprzerwanie od 2005 roku, a w roku 2016 dołączyła również Straż Miejska Miasta Poznania. Corocznie w tym dniu, w jednej z poznańskich szkół podstawowych odbywa się inauguracja obchodów - w postaci pogadanek, prezentacji dotyczących zasad korzystania z zasobów sieci, komunikowania się na serwisach społecznościowych, jak również umiejętności rozpoznawania zagrożeń i przeciwdziałania skutkom przestępczej działalności sprawców.

Tegoroczny DBI jest obchodzony 9 lutego. SMMP wraz z SP nr 34 przygotowały online zajęcia dla trzecich klas, które mają przybliżyć młodym internautom zasady korzystania z Internetu, aby w sieci byli jak najbardziej bezpieczni. Sieć internetowa, to ogromna światowa pajęczyna, w której poruszają się również młodzi ludzie, często niezorientowani na zagrożenia, mogące w niej czyhać...

Warto nadmienić, że "bezpieczny Internet" jest wiodącą problematyką wielu przedsięwzięć profilaktycznych, również zwieńczonych konkursami dla uczestników zajęć.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej