Czy psy gryzą?

Każdego roku w okresie wakacyjnym ujawniane są negatywne, a nawet tragiczne wydarzenia z udziałem nieletnich. Zdarzenia nad i na akwenach, na górskich szlakach, czy popełniane przez nich czyny zabronione, ale także przestępstwa wobec nich. W związku z tym, przedstawiciele Straży Miejskiej i innych podmiotów uczestniczą w profilaktycznych spotkaniach z dziećmi, gdzie omawiane są różnorodne sytuacje, mogące mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie w czasie wakacji.

Tym razem, wspólnie z Policją, odwiedziliśmy dzieci wypoczywające na półkoloniach w ODK Polan Sto, aby poinformować kolonistów o sposobach przeciwdziałania możliwym, wakacyjnym zagrożeniom. Niewątpliwą atrakcją i nauką była obecność "czworonożnych funkcjonariuszy" wraz z przewodnikami. Policjanci opowiadali dzieciom o realizowanych wspólnie zadaniach, podkreślając ich wysoką efektywność dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom psów służbowych. Duet, jaki tworzy przewodnik i pies musi być bardzo zgrany, charakteryzujący się bezgranicznym wzajemnym zaufaniem.

Przy okazji tych specjalnych odwiedzin, dzieci w praktyce mogły zapoznać się z właściwym zachowaniem w sytuacji kontaktu z obcym psem. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy na swojej drodze mogą napotkać psa, który stanie się agresywny. Przekazane informacje, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie należy robić, by ich nie prowokować, mogą okazać się kiedyś bezcenne dla własnego bezpieczeństwa.

PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej