Zespół profilaktyki

Bezpiecznym być to pojęcie ogólne. Można mówić o bezpieczeństwie w domu, na drodze, czy w Internecie. Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Miejscy strażnicy odwiedzili dzieci w Zespole Szkół Specjalnych nr 105. Uczniowie szkoły mieli okazję dowiedzieć się co to znaczy "być bezpiecznym", a także by porozmawiać na temat alarmowego telefonu 112.

Na 112 można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Wybierając 112, rozmówca uzyskuje połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (pogotowiem ratunkowym, policją, strażą pożarną). Jest on dostępny przez całą dobę. Ucząc dzieci korzystania z numeru alarmowego 112, dajemy im wiedzę, jak ratować życie. Najlepszym sposobem jest edukacja przez zabawę, a niezapomnianą atrakcją i praktyczną lekcją, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa, są spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Przyswajanie numeru alarmowego, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia, co powiedzieć operatorowi przyjmującemu zgłoszenie, z pewnością zaowocuje odpowiednią postawą. Wiedza nabyta w dzieciństwie pozostaje na długie lata. Przykłady dzieci ratujących nie tylko własne życie, ale i dorosłych pokazują, że nauka ta bywa bezcenna. W czasie zajęć dzieci miały okazję poznać łatwy sposób zapamiętania numeru alarmowego, wykorzystując usta-1, nos-1 i oczy-2, czyli układając cyfry 112.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej