Zespół profilaktyki

Bezpiecznym być to pojęcie ogólne. Można mówić o bezpieczeństwie w domu, na drodze, czy w Internecie. Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Jeśli dziecko potrafi już samodzielnie poruszać się na rowerze, ale jeszcze nie skończyło 10 lat, może kierować rowerem tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Zgodnie z przepisami, dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku. Osoba opiekująca się dzieckiem-rowerzystą może iść obok niego lub jechać rowerem po chodniku - przepisy dopuszczają jazdę rowerem po chodniku osoby dorosłej, kiedy opiekuje się dzieckiem-rowerzystą do lat 10.

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej kolejny raz spotkali się z uczniami ZSS nr 105. Podczas prowadzonej przez mundurowych prelekcji, dzieci przez zabawę uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Poznały znaczenie znaków drogowych oraz dowiedziały się, dlaczego należy stosować elementy odblaskowe. Aby uczniowie mogli szybciej zapamiętać najważniejsze zasady ruchu drogowego, funkcjonariusze przygotowali miasteczko ruchu drogowego, dzięki któremu zobrazowano omawiane zagadnienia.

Dla poprawy bezpieczeństwa uczniów i opiekunów, wręczono im elementy odblaskowe.

koniecznie poznaj załączone przepisy...

ISz, PT

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej