Zespół profilaktyki

W ramach programu profilaktycznego "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka", kontynuowane są spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Poznania, tym razem w Przedszkolu nr 23 im. Krasnala Hałabały.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie będąc pieszym uczestniczyć w ruchu drogowym. Omówiono znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariuszka uświadamiała przedszkolakom, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Także zwróciła się do dzieciaków z apelem, aby przed jazdą samochodem przypominały rodzicom o konieczności używania fotelików, pasów bezpieczeństwa.

Dzieci uczono powiedzenia "gdy mnie obcy czymś częstuje - mówię grzecznie NIE!, dziękuję", niezbędnego w sytuacjach propozycji składanych przez nieznane osoby.

Poruszono temat bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem i postaw obronnych w sytuacji jego ataku. Przypomniano również numery telefonów alarmowych i zakres niezbędnych informacji do przekazania dyspozytorowi służb ratowniczych.

Na zakończenie spotkań, dzieci otrzymały książeczki edukacyjne, ilustrujące omawiane zagadnienia.

MSz

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej