Zespół profilaktyki

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, aby jednak przebiegły szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej odwiedziła przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 5, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas zimowych zabaw, ale i również w innych sytuacjach. Strażniczka wskazała dzieciom na bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku, przestrzegała też przed zimowymi zagrożeniami, w tym nierozważnym wchodzeniem na "zamarznięte" zbiorniki wodne. Radziła, gdzie wybierać bezpieczne miejsce do zjeżdżania na sankach, jak "prowadzić" bitwę na śnieżki, aby zabawa była przyjemnością.

Ponadto funkcjonariuszka tłumaczyła, do kogo i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc. Przypomniała również o numerach alarmowych, pod które można się zgłosić w razie konieczności. Okazało się, że w tym zakresie maluchy miały imponującą wiedzę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki.

JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej