Zespół profilaktyki

Funkcjonariusze z KP Poznań-Jeżyce oraz Straży Miejskiej spotkali się z dziećmi w SP nr 1, by porozmawiać o bezpieczeństwie pieszych, a także razem z dziećmi utrwalić wiedzę najmłodszych, przypominając podstawy bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie doskonale wiedzą, że:

nigdy nie chodzimy na skróty, a jeśli nie ma chodnika, zawsze chodzimy po lewym poboczu drogi. Jeżeli chcemy przejść na drugą stronę drogi, to zawsze przechodzimy w miejscach widocznych, do tego wyznaczonych, najlepiej z sygnalizacja świetlną. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie przebiegać przez jezdnię. Po zmroku zawsze nosimy elementy odblaskowe, widoczne dla nadjeżdżających kierowców. Elementy odblaskowe muszą być umiejscowione na zewnętrznych częściach ubioru

Uczniowie mieli możliwość poznać znaczenie znaków i sygnalizacji świetlnej dla bezpieczeństwa pieszych, a także oznakowanie "przejścia dla pieszych".

Ponadto uczniowei mieli okazję poznać zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia i możliwościach wezwania służb ratunkowych.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej