Siedziba Domu Pomocy Społecznej na Strzeszynie dostała Grand Prix siódmej edycji prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lider Dostępności 2022. Jury doceniło najwyższe standardy dostępności, praktyczności, wygody i estetyki, jakie spełnia ten nowoczesny budynek dla poznańskich seniorek i seniorów.

Od 1 listopada 2019 roku Urząd Miasta Poznania realizuje trwałość projektu pt. "Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, który był realizowany w terminie od 1 grudnia 2016 roku do 31 października 2019 roku.
Trwałość projektu będzie realizowana do 31 lipca 2023 roku. 

Można powiedzieć/napisać "dokonać wdrożenia i realizacji nabycia na drodze przeprowadzenia uskutecznionej transakcji kupna-sprzedaży", ale po co, gdy wystarczy zwyczajne "kupić". Od 2011 roku, 13 października, obchodzony jest w Polsce międzynarodowy dzień prostego języka (plain language). Tekst w prostym języku czytelnik powinien zrozumieć szybko, łatwo i w jak największym stopniu. Specjalistyczna terminologia i skomplikowane słownictwo często pojawiają się w urzędowych dokumentach, a ich zrozumienie wymaga przynajmniej dwukrotnego przeczytania.

Na kolejny etap cyklu Akademia Opiekuna zaprasza mieszkańców Poznania Stowarzyszenie Bono Serviamus. Przygotowano bezpłatne szkolenia dla opiekunów osób obłożnie chorych, wymagających opieki w domu.

Rozpoczyna się Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego i potrwa do 10 października! Mózgowe porażenie dziecięce (skrótowo określane jako MPD) to tak naprawdę zespół schorzeń i objawów, pojawiających się u dzieci, u których doszło do uszkodzenia części tkanki mózgowej. Objawy to m.in. spastyczność mięśni, nieprawidłowa postawa ciała, przykurcze stawów, mimowolne odruchy. Na świecie żyje 17 milionów ludzi z MPD.

Jak ewakuować z budynku osoby wymagające szczególnej pomocy? Jakiego sprzętu użyć? Czy to jest bardzo trudne? Mogli to sprawdzić urzędnicy/czki różnych biur i wydziałów UMP, ale też pracownicy/czki teatrów, muzeów, przychodni i szpitala - w sumie prawie 50 osób, którzy spotkali się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Eksperci Fundacji Polska Bez Barier odpowiadali na wszystkie pytania, asystowali też przy próbach ewakuacji z użyciem materaca i specjalnego krzesła.

Choroba Alzheimera związana jest z pogorszeniem funkcji poznawczych oraz intelektualnych w wyniku pogłębiającej się utraty funkcji tkanki nerwowej. Jednym z długotrwałych skutków choroby jest niepełnosprawność intelektualna.
Jako jednostka chorobowa została przyjęta w 1967 r. na kongresie lekarzy w Lozannie. Nazwę zawdzięcza swojemu odkrywcy - Aloisowi Alzheiemerowi, niemieckiemu profesorowi i dyrektorowi Kliniki Psychiatrii i Neurologii Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma we Wrocławiu.

Ogólnopolski projekt grantowy ma pomóc w poprawie dostępności oferty instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami. Kwota przeznaczona na finansowanie przedsięwzięć w projekcie "Kultura bez barier" to 19 043 000,00 zł. Maksymalna wysokość grantu dla jednego wnioskodawcy - 250 000,00 zł.

Liczba wyników na stronie
10