Jak reagować i przystosowywać się o zachodzących zmian? Jak powinny to robić miasta? Co się sprawdza, a co wymaga poprawy? O tym rozmawiano w Poznaniu podczas 3. edycji konferencji Smart City Wielkopolska & Guests, która odbyła się na MTP.

Miasto, razem z poznańskimi organizacjami pozarządowymi, realizuje program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  dot. opieki wytchnieniowej - można się już do niego zgłaszać.  To duże wsparcie dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Swoje pierwsze urodziny świętowała w Poznaniu ogólnopolska Koalicja Przewijamy Polskę. W Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, do PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych rozwiązano równanie przygotowane na ten dzień: 5 x 1 =20.  Dzięki działaniom 5 organizacji pozarządowych w ciągu 1 roku powstało w Polsce 20 komfortek, czyli pomieszczeń o powierzchni ok. 12 mkw., w których jest węzeł sanitarny, przewijak i rekomendowany podnośnik.

Zaledwie 3 psy przewodniki na milion mieszkańców - tak jest w Polsce. Średnia w Unii Europejskiej to około 27.
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa Przewodnika. Ma pomóc pokazać, jak na jakość życia osób niewidomych i słabowidzących wpływają psy przewodnicy. Od szczeniaka są specjalnie szkolone do pracy. Dzięki psu osoba z niepełnosprawnością wzroku czuje się bezpieczniej w przestrzeni publicznej, porusza się sprawniej i jest bardziej niezależna.

"Poznań dla pszczół" to program realizowany przez Miasto od 2019 roku. Jednym z jego elementów jest wydana właśnie publikacja "Pszczoły wokół nas". Przeczytacie w niej o różnych gatunkach pszczół i ich roli w przyrodzie oraz dowiecie się jakie rośliny wybrać na balkon i do ogrodu, by zapylacze miały pod dostatkiem pożywienia.

Liczba wyników na stronie
10