Boa dusiciel na placu zabaw!

W Lasku Piątkowskim strażnicy Eko Patrolu odłowili 1,5 metrowego boa dusiciela. Węża zauważyły dzieci przebywające na placu zabaw.

Lasek Piątkowski - interwencja Eko Patrolu - odłowiony wąż
Lasek Piątkowski - interwencja Eko Patrolu - odłowiony wąż

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie z terenu Lasku Piątkowskiego, dotyczące dużego węża na placu zabaw. Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci. Do czasu przybycia strażników przebywające na placu zabaw osoby zabezpieczyły, a w szczególności zadbano o spokój, ażeby nie spłoszyć gada.  Funkcjonariusze Eko Patrolu odłowili gada i po konsultacji z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazali go do Straży Ochrony Zwierząt.

Boa dusiciel (Boa constrictor) -  prawdopodobnie najbardziej znany z dusicieli, jego wizerunek został rozpowszechniony w literaturze i filmie. Mimo utrwalonej przez nie opinii nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jeden z częściej hodowanych węży w domowych w terariach Jest gatunkiem poważnie zagrożonym wyginięciem, niektóre podgatunki zostały prawie doszczętnie wytępione (źródło: Wikipedia Wolna encyklopedia)