Zespół profilaktyki

W związku z trwającymi wakacjami letnimi, miejscy strażnicy odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 46. To bardzo dobry moment, aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Nabyta wiedza może pomóc uniknąć zagrożeń lub zminimalizować ich skutki.

Plaża, kąpielisko, to miejsce letniego wypoczynku. Okres wakacyjny, sprzyjające warunki atmosferyczne, bliskość otaczającej nas przyrody pozwalają odpocząć, gdy jest się bezpiecznym. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka, kryje w sobie wiele pułapek. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Dzieci w czasie spotkania dowiedziały się również o codziennej pracy strażników miejskich. Dużym zainteresowaniem wśród kolonistów cieszył się specjalistyczny pojazd Eko-patrolu. Na podstawie wyposażenia tego pojazdu dzieci dowiedziały się, jak przewozimy opiekuńczo odłowione zwierzęta. Wyjaśniliśmy na czym polega zapobieganie bezdomności zwierząt, jakiej udzielamy pomocy zwierzętom rannym, czy chorym. Koloniści poznali sens tej pracy. Dziś już wiedzą, że wiele zwierząt dziko żyjących ma szanse wrócić do środowiska naturalnego, a udomowione mogą odnaleźć swojego opiekuna, czy znaleźć swój nowy dom.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej