Zespół profilaktyki

Uczniów czwartych klas w Szkole Podstawowej nr 13 odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej Miasta Poznania. Przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów. Omówiono zasadę zachowania szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. W myśl zasady "widoczny wygrywa", przypomniano o konieczności stosowania odblasków i zasadności ich umieszczania w miejscu widocznym.

Strażniczki wskazały na obowiązek posiadania przez młodych rowerzystów (od 10 lat) "karty rowerowej", aby móc samodzielnie korzystać z dróg.

Uczniowie otrzymali "Szkolne kalendarze rowerzysty", przygotowane przez poznański WORD, jako uzupełnienie podręczników szkolnych, z których będą korzystać podczas lekcji "wychowania komunikacyjnego".

Na zakończenie spotkań, rozstrzygnięty został szkolny konkurs zorganizowany przez nauczyciela wychowania komunikacyjnego. Funkcjonariuszki uczestniczyły w jego podsumowaniu, kiedy ogłoszono laureatów - były nagrody i wyróżnienia oraz gratulacje.

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej