Zespół profilaktyki

Miejska strażniczka spotkała się z przedszkolakami "Świata Krasnali". Funkcjonariuszka przedstawiła dzieciom, w jaki sposób postępować w razie nagłego zdarzenia, gdy ktoś zostaje poszkodowanym. Bardzo ważnym jest, aby tematyka pierwszej pomocy w przedszkolu pojawiła się jak najwcześniej.

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, jest naszym obowiązkiem. Oczywiście, adekwatnie do wieku, wiedzy, umiejętności. Jednak, bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy, jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu, już od najmłodszych lat należy je instruować, jak należy postąpić w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Znajomość numer telefonu alarmowego oraz zakresu niezbędnych informacji do przekazania dyspozytorowi służb ratunkowych, jest wtedy niezbędna.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi, w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Była to doskonała lekcja, połączona przez ćwiczenia z zabawą. Przedszkolaki obejrzały filmy o tej tematyce, a na koniec zajęć, otrzymały kolorowanki dla utrwalenia wiedzy.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej