"Wszystkie dzieci nasze są..."

"Dzień Dziecka" jest doskonałą okazją...

Mogąc rozweselić smutne buzie i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym zaangażowaniem kontynuowane są online spotkania z pacjentami Szpitala Dziecięcego im. B. Krysiewicza..

Również stacjonarnie, strażniczki wspólnie z policjantami z KP Poznań-Stare Miasto spotkali się z najmłodszymi uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Otwarte Drzwi".

Podczas wymienionych spotkań omówiono oznakowanie "przejścia dla pieszych", znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wyjaśniono dzieciom, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Apelowano, aby podczas jazdy samochodem korzystały z fotelików oraz przypominały rodzicom o konieczności używania pasów bezpieczeństwa.

Ponadto rozmawiano o bezpiecznych zachowaniach w innych sytuacjach. Uczono powiedzenia "gdy mnie obcy czymś częstuje - mówię grzecznie: NIE!, dziękuję", niezbędnego w sytuacjach propozycji składanych przez nieznane osoby. Poruszono temat bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem i postaw obronnych w sytuacji jego ataku. Przypomniano również numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji letnich.

Na koniec spotkań, wszystkim uczestnikom (pośrednio lub bezpośrednio) przekazano drobne upominki wraz z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, a pacjentom także szybkiego powrotu do zdrowia.

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej