Zespół profilaktyki

Po zimowym zastoju, na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych przybywa osób wykonujących prace porządkowe, pielęgnacyjne albo korzystających z możliwości pobytu z dala od miejskiego zgiełku. Wiosna, to również okres sezonowego powrotu działkowiczów z różnego rodzaju sprzętem i wyposażeniem, niezbędnym podczas korzystania z aktywnych, wypoczynkowych pobytów na działce aż do jesieni.

Funkcjonariusze KP Poznań-Jeżyce i Zespołu Profilaktyki SMMP w profilaktycznym patrolu, doraźnie kierują się również na tereny ROD. Zasadniczym celem jest przypomnienie działkowiczom o konieczności zabezpieczenia mienia przed dostępem amatorów cudzej własności, uruchomienia "sąsiedzkiego monitoringu" w kierunku przebywania osób "przypadkowych", a także sposobu informowania o przypadku stwierdzenia możliwości zaistnienia przestępczego działania. Podczas rozmów z zastanymi działkowiczami wymieniono uwagi o przestrzeganiu regulaminów, zasad utrzymania porządku, kontaktów z miejskimi służbami.
Wizyta na terenie ROD była też okazją do przypomnienia zasad ochrony D-D-M przed koronawirusem i doposażenia w ramach działań "maseczki dla mieszkańców".

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej