Zespół profilaktyki

Strażniczki z Zespołu Profilaktyki podczas weekendu uczestniczyły w festynach organizowanych z okazji Dnia Dziecka.

Swoją festynową przygodę rozpoczęły w piątek festynem rodzinnym w SP nr 69, którego motto brzmiało "Majówka u Prezydenta". Strażniczki przygotowały stoisko z instruktażem udzielania pierwszej pomocy, a dla najmłodszych z kolorowankami i krzyżówkami. Został zorganizowany mały konkurs w zakresie pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli rozwiązać test z 25 pytaniami i wykazać się umiejętnością udzielania pomocy. Dla najlepszych były nagrody, a za udział upominki.

Sobota, to okazja do świętowania Dnia Dziecka. Z tej okazji zorganizowano festyn os. Zygmunta Starego i Władysława Jagiełły. Strażniczki przygotowały stoisko z kolorowankami, krzyżówkami i ulotkami informacyjnymi. Nie mogło zabraknąć informatorów dla seniora, a także "poznańskich pudełek życia. Dla dzieciaków zorganizowano konkurs udzielania pomocy przedmedycznej. Tym razem ważniejszym elementem była praktyczna znajomość udzielenia pomocy. Były także pytania o sposób postępowania podczas udzielania pomocy ofiarom "drobnych" wakacyjnych zdarzeń (skaleczenia, krew z nosa, stłuczenia). Aktywny udział w tym konkursie był nagradzany przez organizatora imprezy. Upominki otrzymały także dzieciaki rozwiązujące krzyżówki i łamigłówki.

W niedzielę na os. Zwycięstwa odbył się kolejny turniej mini - golfa połączony ze świętowaniem Dnia Dziecka. Oczywiście, jak zwykle, było oblegane stoisko SMMP zorganizowane wspólnie ze strażnikiem osiedlowym z Ref. Północ. Były liczne atrakcje, drobne upominki, gadżety za wykonanie zadań, dla aktywnych uczestników profilaktycznych propozycji. Nie mogło też zabraknąć inspektora Wartusia, który aktywnie uczestniczył w festynie, a dzieci od niego otrzymywały słodkie upominki ufundowane przez organizatora festynu oraz przybijały "piątki"

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej