Wakacyjne bezpieczeństwo

W Poznaniu, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych już znają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczywania z rodzicami podczas wakacji.

Strażnicy z Zespołu Profilaktyki przypominali, jak bezpiecznie korzystać z dróg oraz zachować się na placu zabaw lub innych miejscach rekreacji. Zwracali uwagę, że o faktach zaczepek przez obce osoby zawsze trzeba powiadomić rodziców. W wakacje najczęściej wolny czas spędzamy nad wodą i tam również nie zapominajmy o bezpiecznym zachowaniu. Czytajmy regulamin, sprawdźmy jakiego koloru flagę wywiesili ratownicy i do jakiego koloru bojki możemy się kąpać. W górach, czy w lesie w czasie pieszych wycieczek pamiętajmy, że jesteśmy gośćmi w miejscu zamieszkania dzikich zwierząt - nie śmiećmy, nie hałasujmy, nie niszczmy roślinności oraz nie schodźmy z oznakowanych szlaków. Funkcjonariuszki zwróciły uwagę na specyfikę wypoczynku w wiejskich warunkach. Należy tam zwrócić uwagę na urządzenia i maszyny rolnicze, zwierzęta gospodarskie oraz zachować ostrożność w pobliżu "śródwiejskich" stawów, otwartych zbiorników, czy też niezabezpieczonych studni.

Pamiętajcie przedszkolaki, że zawsze słuchamy mamy i taty, by wesoło i bezpiecznie spędzić wakacje. A starsze dzieci zawsze powinny informować rodziców, gdzie i z kim będą bawić się poza domem, a szczególnie - nie oddalać się w nieznanym terenie.

Strażnicy przekazali dzieciom odblaski, edukacyjne kolorowanki oraz przypinki przypominające o koniecznym bezpieczeństwie w czasie wakacji.

fotorelacja z P nr 7

JK, EM, IS, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej