Zespół profilaktyki

Niebawem rozpoczną się długo wyczekiwanie przez dzieci, dwa miesiące letniego wypoczynku. Podczas tak wielu wakacyjnych dni spędzanych nad morzem, jeziorem, w górach, na wsi, czy też w mieście na dzieci i młodzież czyha wiele zagrożeń.

Strażniczka z Zespołu Profilaktyki rozpoczęła cykl spotkań w szkołach, pod kątem wakacyjnego bezpieczeństwa. W ostatnim tygodniu odbywały się one w SP nr 48. Podczas pogadanek z uczniami klas VII i VIII rozmawiano o najważniejszych zagrożeniach, szczególnie podczas:

1. pobytu i korzystania z "akwenowych atrakcji"

2. pobytu w górach

3. pobytu w innych, nowo poznawanych miejscach, wymagających rozpoznania, również zagrożeń

Omówiono zasady korzystania ze strzeżonych kąpielisk i dlaczego należy z nich korzystać. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć filmy prezentujące skutki skoków do wody w miejscach do tego nie wyznaczonych oraz dowiedzieć się, gdzie bezwzględnie nie wolno się kąpać. Omówiono i pokazano także film związany z udzielaniem pierwszej pomocy, kiedy doszło do wypadku w wodzie.

Kolejnym ważnym punktem pogadanki było zagrożenie podczas burzy. Omówiono sposób zachowania i zasady postępowania w momencie, kiedy ktoś z grupy zostanie porażony przez piorun.

Na koniec wszystkim uczniom życzono wypoczynku, udanych i bezpiecznych wakacji.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej