Zespół profilaktyki

Miejscy strażnicy i policjantki z KP Poznań-Nowe Miasto odwiedzili dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej "Nasza Świetlica" Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Lokalnej "Razem na Głównej", by porozmawiać o codziennej pracy funkcjonariuszy, a także o koniecznej dbałości o własne bezpieczeństwo.

Zasadniczym celem działania Stowarzyszenia, organizatora półkolonii, jest między innymi poprawa jakości życia na terenie lokalnym poprzez różnego typu przedsięwzięcia. Stowarzyszenie angażuje się w organizację imprez kulturalnych i sportowych skierowanych do mieszkańców Osiedla Główna, wspiera organizacyjnie lokalne inicjatywy podejmowane przez szkoły i Radę Osiedla. Projekt związany ze świetlicą, jest skierowany do dzieci i młodzieży mieszkających w rejonie Osiedla Główna. Do świetlicy przychodzą dzieci uczęszczające do pobliskich szkół. Mają tu okazję odrobić lekcje, uczestniczyć we wspólnej zabawie i wziąć udział w różnych ciekawych zajęciach, dzięki czemu mogą odkrywać i rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Biorą też udział w zajęciach socjoterapeutycznych, w trakcie których między innymi mogą odkrywać swoje mocne strony i uczyć się wykorzystywać je w życiu codziennym, uczyć się nazywać i rozmawiać o swoich emocjach.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z codzienną pracą wykonywaną przez strażników miejskich i policjantów. Odpowiedzieliśmy dzieciom na szereg pytań związanych z powyższym tematem.Uczestnikom spotkania przypomniano również kilka ważnych zasad obowiązujących podczas aktywnego spędzania czasu podczas letnich wakacji.

W czasie spotkania dzieciom przekazano elementy odblaskowe, które mają za zadanie chronić je w ruchu drogowym.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej