Zespół profilaktyki

Online spotkanie uczniów ósmych klas SP nr 5 ze strażniczką z Zespołu Profilaktyki miało na celu przekazanie informacji na temat groźnych używek, popularnych wśród młodzieży. Czas przed zbliżającym się okresem wiosenno-letnim, to okazja, aby ostrzec przed tego typu zagrożeniami młodzież, która będzie spędzać więcej czasu (mimo pandemii) poza domem. Używki, to nie tylko narkotyki, dopalacze, ale także alkohol, papierosy (równoważnie e-papierosy!), które zabronione są dla osób poniżej 18 lat. Oprócz ważnych informacji związanych z rodzajami używek, przedstawiono w krótki i przystępny sposób skutki działania tych "specjałów" w aspekcie zdrowotnym, społecznym. Również ważnym elementem spotkania było omówienie skutków prawnych, związanych z odpowiedzialnością nieletnich, czy to sprzedających, kupujących, czy też korzystających z używek.

Podczas spotkania skorzystano z prezentacji, która powinna uświadomić młodym ludziom, jak niebezpiecznym jest próbowanie, czy to narkotyków, dopalaczy, czy też alkoholu lub papierosów.

Wykorzystano również zestaw edukacyjny "Drug-box", który prezentuje imitacje różnych środków psychoaktywnych oraz zakres ich destrukcyjnego oddziaływania na ludzki organizm. Młodzi ludzie mogli je zobaczyć (szkoda, że tylko online), aby mieć pogląd, jak w realu może wyglądać dana używka. Wiedza w tym zakresie powinna ich uchronić przed niebezpieczeństwem... W czasie spotkań towarzyskich, rówieśniczych - być może zapali się ostrzegawcza lampka, że gdzieś już coś podobnego widzieli i odmówią skorzystania z poczęstunku, np. cukierkiem, skrętem, drinkiem, czy też znaczkiem - zawierającymi narkotyk.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej