Zespół profilaktyki

Spotkanie strażniczek z Zespołu Profilaktyki z uczniami pierwszych klas w ZSZ nr 2 miało na celu przekazanie informacji na temat popularnych wśród młodzieży używek. Okres przed zbliżającymi się zimowymi feriami, gdy uczniowie będą mieli więcej wolnego czasu, jest okazją, aby ich ostrzec przed "używkowymi" zagrożeniami. Używki, to nie tylko narkotyki, czy dopalacze, ale także alkohol, papierosy i równie e-papierosy, które są zabronione dla osób poniżej 18 lat. Oprócz ważnych informacji związanych z rodzajami używek (dopalacze, narkotyki, alkohol, nikotyna) przedstawiono w krótki i przystępny sposób skutki zdrowotne i społeczne dotyczące korzystania z tych "specjałów". Ważnym elementem spotkania było omówienie aspektów prawnych, związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich - sprzedających, kupujących, czy tez zażywających używki.

Podczas spotkania wykorzystano multimedialne prezentacje, które powinny uświadomić młodym ludziom, jak niebezpieczne jest zażywanie, choćby dla próby, narkotyków, dopalaczy, czy też alkoholu lub papierosów.

Wykorzystano również walizkę "Drug - box", która zawiera imitacje różnych środków psychoaktywnych. Młodzi ludzie mogli zobaczyć je w rzeczywistości i mieć pogląd, jak wyglądają poszczególne używki. Być może, w czasie spotkań "towarzyskich" zapali im się lampka ostrzegawcza, że gdzieś już coś podobnego widzieli i odmówią skorzystania z poczęstunku lub oferty korzystnego zakupu "wspomagacza".

JK, EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej