Umiem wezwać pomoc!

112, to telefoniczny numer alarmowy, pod którym można bezpłatnie na terenie całej Unii Europejskiej wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Wybierając 112, rozmówca uzyskuje połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (pogotowiem ratunkowym, policją, strażą pożarną).

Ucząc dzieci korzystania z numeru alarmowego 112, dajemy im wiedzę, jak ratować życie. Najlepszym sposobem jest edukacja przez zabawę. Dla dzieci niezapomnianą, praktyczną lekcją "jak zachować się w razie niebezpieczeństwa", są informacje przekazane przez przedstawicieli służb mundurowych. Przyswajanie numeru alarmowego, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia, co powiedzieć przez telefon operatorowi przyjmującemu zgłoszenie, z pewnością zaowocuje odpowiednią postawą w realnej sytuacji. Wiedza nabyta w dzieciństwie pozostaje na długie lata. Przykłady dzieci ratujących nie tylko własne, ale i dorosłych życie pokazują, że ta nauka bywa bezcenna.

"Zerówkowicze" w SP nr 46, podczas zajęć mieli okazję poznać łatwy sposób zapamiętania numeru alarmowego, wykorzystując usta 1, nos 1 i oczy 2, czyli 112.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej