Zespół profilaktyki

koniecznie bezpiecznie i w zgodzie z naturą

Okres wakacyjny, jest to czas oczekiwany przez nasze dzieci. Aby wakacje były bezpieczne, miejskie strażniczki kontynuują profilaktyczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. W pierwszym tygodniu letnich wakacji wraz z policjantką KP Poznań Stare-Miasto spotkały się z dziećmi korzystającymi z półkolonii organizowanych przez Fundację ARS. Strażniczki nie zapomniały również o milusińskich przebywających w Szpitalu Dziecięcym im. B.Krysiewicza, wychowankach Przedszkoli nr 2 oraz nr 115 "Sportowa Drużyna". Spotkania koncentrowały się głównie na tematyce "Bezpieczne wakacje letnie". Przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku w mieście, na wsi, w górach, nad jeziorem i nad morzem. Dzieciom przypomniano o bezpiecznej kąpieli, wielokrotnie akcentując, iż "płytka wyobraźnia, to głębokie kalectwo!".

Przybyli goście przypominali, w jaki sposób bezpiecznie uczestniczyć w wycieczkach górskich i do lasu. Uczestnikom spotkań, także nie była obca tematyka bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi - należy bezwzględnie unikać "kontaktu" z maszynami rolniczymi, przebywania na polu uprawnym podczas trwania żniw i wykonywania innych prac polowych.

W Przedszkolu nr 2, wspólnie z przedstawicielką ZZO, przypomniano dzieciom, dlaczego warto segregować odpady oraz jak dbać o naturalne środowisko - również na wakacjach.

W Przedszkolu nr 115 dzieci miały możliwość doskonalenia wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy - od momentu zaistnienia zdarzenia do wprowadzenia czynności resuscytacyjnych RKO. Na fantomach każdy chętny mógł przystąpić do ćwiczeń RKO podsumowujących zajęcia. Ponadto przypomniano numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

Podczas wszystkich spotkań, także przypomniano o bezpieczeństwie pieszych i podróżnych na drodze, o koniecznych odblaskach, prawidłowym wyposażenie roweru i odpowiednim (funkcjonalnym i "zauważalnym") ubiorze rowerzysty, o zapinaniu pasów, korzystaniu z fotelików. Funkcjonariuszki poruszały temat bezpiecznych zachowań w kontakcie z osobą nieznajomą.

Uczestnicy spotkań otrzymalio odblaski, książeczki edukacyjne.

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej