Zespół profilaktyki

Strażnicy Zespołu Profilaktyki kontynuują spotkania ze społecznością lokalną, aby zebranym przekazać informacje dotyczące osobistego bezpieczeństwa, dbałości o porządek, czystość w najbliższym otoczeniu, jak również przypomnieć o konieczności przestrzegania norm prawnych dotyczących oddziaływania na naturalne środowisko.

W niedzielny poranek, na zaproszenie Rady Osiedla Głuszyna strażnicy spotkali się z seniorami w siedzibie miejscowej OSP. Przedstawili zakres zagrożeń związanych z bezpieczeństwem osób starszych oraz wskazali sposoby ich uniknięcia. Mówiono o niepożądanych sytuacjach w przestrzeni publicznej - na ulicy, w pojazdach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych. Uczestnikom spotkania przedstawiono sposoby działania sprawców i okoliczności zdarzeń, w których pokrzywdzonymi najczęściej zostają seniorzy. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach z "przedstawicielami" różnych instytucji, firm oferujących pomoc, czy usługi w domu. Wskazano na konieczną ostrożność w takich sytuacjach, przedstawiono przykładowe sytuacje działania sprawców oszustw, czy nawet kradzieży na szkodę seniorów.

Natomiast strażacy z OSP przypomnieli o podstawach pierwszej pomocy, omówili przydatność "poznańskich pudełek życia" w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Uczestnikom spotkania przekazano ulotki informacyjne oraz przydatne gadżety, pomagające zachować bezpieczeństwo.

MSz, AS, KK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej