Zespół profilaktyki

Miejskie strażniczki, nie zapominając o najmłodszych mieszkańcach Poznania, gościły w Przedszkolu nr 29 im. Plastusia. Dla dzieci, w różnych grupach wiekowych, zorganizowano zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w domu, w podróży, w kontakcie z osobą obcą. Wspólnie utrwalono umiejętność prawidłowego przechodzenia przez jezdnię po przejściu dla pieszych, zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez.  Funkcjonariuszki uświadamiały przedszkolakom, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Apelowano, aby rodzicom przypominali o konieczności używania przez dzieci fotelików podczas jazdy samochodem, a pasów bezpieczeństwa przez dorosłych. Ponadto przedszkolaków uczono powiedzenia "gdy mnie obcy czymś częstuje - mówię grzecznie NIE!, dziękuję", niezbędnego w sytuacjach propozycji składanych przez nieznane osoby. Przypomniane zostały numery telefonów alarmowych.

Z uwagi na zauważalną obecność dzików w Poznaniu, wielokrotnie przypomniano dzieciom, że jeśli spotkamy takie zwierzę na swojej drodze, należy zachować spokój. Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać i głaskać małych osobników.

Na zakończenie przekazano dzieciom drobne upominki, które przyczynią się do poprawy ich widoczność na drodze, a gronu pedagogicznemu plakaty nawiązujące do omawianej tematyki.

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej