Zespół profilaktyki

Uczniowie lada dzień będą mogli uznać wakacje za rozpoczęte. O to, by były one bezpieczne zadbały poznańskie służby mundurowe. W czerwcową sobotę na Krzesinach odbyła się impreza plenerowa. Festyn pod hasłem "Bezpieczne wakacje" odbył się na terenie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorom przyświecał jeden cel - uczynić wakacje bezpiecznymi. Zorganizowano niezapomniany dzień z mnóstwem atrakcji. Odbyły się specjalne pokazy przygotowane przez strażaków i ratowników medycznych, a także przygotowano szereg zajęć edukacyjnych - z pierwszej pomocy, profilaktyki pożarowej, czy zasad ruchu drogowego.

Podczas każdego festynu, dla służb mundurowych priorytetem jest tzw. prewencja społeczna, a więc w tym przypadku działania mające zapobiegać niebezpieczeństwom, jakie czyhają na najmłodszych w czasie letnich wakacji. I tak poznańscy strażacy realizowali zajęcia edukacyjne związane z profilaktyka pożarową. Nie tylko opowiadali o tym, jak ustrzec się ognia, ale też pozwolili uczestnikom na własne oczy zobaczyć, jak na co dzień wygląda ich praca. Dzieci mogły przejechać się wozem strażackim i zobaczyć jego wyposażenie.

My natomiast dla najmłodszych przygotowaliśmy gry, kolorowanki tematyczne związane z wakacyjnym bezpieczeństwem, czy zawieszki i opaski odblaskowe. Dorośli zaś mogli przekonać się, jak destrukcyjnie na orientację działają niektóre używki, gdy zakładając specjalne okulary pokonywali tor przeszkód.

W programie nie zabrakło również atrakcji służących wyłącznie rozrywce. Na terenie OSP znalazła się również strefa gier i zabaw z dmuchanym zamkiem i trampolinami. Ponadto przez cały czas goście mieli okazję brać udział w przeróżnych konkursach.

Festyn z prawdziwego zdarzenia - w rodzinnej atmosferze wspólnie zrobiliśmy kolejny krok do uczynienia tego lata bezpieczniejszym.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej