Zespół profilaktyki

Stałym elementem szkolnych działań "Bezpieczna droga do szkoły" jest zapraszanie strażników miejskich z Zespołu Profilaktyki na spotkania z dziećmi. Zajęcia dla dzieci są zawsze dużą atrakcją, co mobilizuje je do poznawania zasad ruchu drogowego. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków, to żmudna, ale efektywna praca, bo nawyki pozostają na całe życie.

Strażniczki podczas spotkań w Szkole Podstawowej nr 82 z uczniami klas 0 i III oraz wychowankami Przedszkola "Tomcio Paluch" omawiały bezpieczne poruszanie się po drodze, zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, znaczenie sygnalizacji świetlnej. Wskazano również możliwe zagrożenia dla pieszych oraz sposoby ich uniknięcia. W myśl powiedzenia "widoczny wygrywa", wytłumaczono zasadność stosowania odblasków (w różnej formie) przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe.

Przypomniano również zasadę ograniczonego zaufania w kontakcie z osobą "obcą" oraz utrwalono numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej