SMMP też dla lokalnej społeczności...

W pierwszą czerwcową sobotę, na terenie szkolnego boiska, odbył się Integracyjny Festyn Sportowo-Rodzinny. Środowiskowe wydarzenie było skierowane do dzieci i ich rodzin, a jego współorganizatorami byli Zespół Wsparcia Specjalistycznego, MOPR - Filia Nowe Miasto oraz Szkoła Podstawowa nr 63.

Festyn czy piknik, to spotkanie lokalnej społeczności. To idealna okazja do zacieśniania współpracy i promowania lokalnej kultury. To też dobry moment na pogłębianie relacji w grupie i po prostu dobrą zabawę. Na festynach ma być wesoło, kolorowo i sympatycznie. Ludzie chcą się rozerwać, pobawić z dziećmi i wziąć udział w konkursach.

Rozrywki oczekują i mniejsi i ci trochę starsi. Najmłodsi mogą liczyć na zabawę na dmuchanych zamkach - nic tak nie cieszy dzieci, jak zjeżdżanie, wdrapywanie się i skakanie. Rodziców zaś najbardziej cieszy uśmiech na twarzy dziecka. Miejskie strażniczki zorganizowały stoisko promocyjno-informacyjne dla przybyłych gości. Zaś dla najmłodszych zorganizowano zajęcia połączone z konkursami, tematycznymi kolorowankami, co umożliwiło plenerową ich edukację w zakresie problematyki ekologicznej i zagadnień związanymi z osobistym bezpieczeństwem.

ISz, EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej