Zespół profilaktyki

Wakacje letnie rozpoczęte. Dla mundurowych, to czas wzmożonej pracy, aby działania profilaktyczne skierowane były do jak największej grupy odbiorców. Miejskie strażniczki z Zespołu Profilaktyki wspólnie z policjantką KP Stare-Miasto spotkały się z dziećmi w Przedszkolu nr 98 "Słoneczko" przy ul. Pułaskiego.

Funkcjonariuszki przypomniały, że czas letniego wypoczynku nie zwalnia od przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wspólnie omówiono te najważniejsze, dotyczące pieszych. Wytłumaczono zasadność stosowania odblasków, bo "widoczny - bardziej bezpieczny". Przypomniano także o obowiązku podróżowania dzieci w fotelikach samochodowych.

Nawiązując do zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych, apelowano do dzieci, by przyjmowały prezentów od obcych i nie oddalały się z nią bez wiedzy i zgody rodziców.

Funkcjonariuszki omówiły zasady bezpieczeństwa, o których nie należy zapominać podczas pobytu nad wodą, w lesie, na wsi. Przypomniano numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

Na zakończenie spotkania przekazano milusińskim zawieszki odblaskowe, a także książeczki edukacyjne.

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej