Zespół profilaktyki

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań-Jeżyce i strażniczka Zespołu Profilaktyki SMMP na terenie Jeżyc przeprowadzili profilaktyczną akcję "bezpieczny senior". Podczas działań przypomniano seniorom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przebywając w domu, zawsze pamiętaj o zagrożeniach ze strony oszustów i złodziei. Bądź ostrożny przy udzielaniu informacji przez telefon. Nigdy nie podawaj danych personalnych przez telefon. W trosce o własne bezpieczeństwo, rozważ zamontowanie w domu czujek dymu i tlenku węgla, jeśli korzystasz z pieca opalanego węglem, olejem lub gazem. Unikaj poruszania się po zmroku. W razie konieczności wybieraj drogi ruchliwe, pamiętaj, abyś był widoczny na drodze stosując elementy odblaskowe.

Mieszkańcom Jeżyc przypomniano także, w jaki sposób uniknąć i nie paść ofiarą kieszonkowca. Bardzo często złodzieje czają się na przystankach, w pojazdach publicznej komunikacji, w sklepach, a nawet w domu - pod legendą wymuszając wejście w celach koniecznej kontroli domowych instalacji. Rabują sprawnie i szybko. Często pozostają niezauważeni, mimo że stoją obok. Sami potrafią długo śledzić ofiarę i czekać na dogodny moment. Mając na względzie niemalejące statystyki poczynań sprawców, gdzie ofiarami są seniorzy, funkcjonariusze przypominają poznaniakom, w jaki sposób ustrzec się przed ewentualnym rabunkiem.

Funkcjonariusze przekazali seniorom broszury informatyczne, ulotki oraz elementy odblaskowe.

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej