Zespół profilaktyki

W związku z październikowymi obchodami "Dnia seniora", jak co roku odbyło się w DK Stokrotka spotkanie edukacyjno-profilaktyczne "Bezpieczny senior".

Uczestniczący w spotkaniu policjanci z KP Poznań-Grunwald oraz strażniczki z Zespołu Profilaktyki przypomnieli seniorom o koniecznej trosce o własne bezpieczeństwo, przestrzegali przytaczając metody przestępczego działania "na wnuczka", apelując o ograniczone zaufanie do osób promujących telefonicznie super pakiety badań lekarskich, czy leczenia, albo nabywanie atrakcyjnych towarów na super atrakcyjnych zasadach. Przypomniano seniorom, że należy zachować ostrożność podczas korzystania z kart bankomatowych, czy też podczas logowania do banków. Podczas spotkania poruszono również problem "smogu", który w sezonie zimowym, szczególnie w rejonie osiedli domków jednorodzinnych może być nie tylko uciążliwy. Jak podczas każdego spotkania środowiskowego, i tutaj funkcjonariusze odpowiadali na wiele pytań seniorów, które dotyczyły różnych tematów.

Na koniec, każdy z uczestników spotkania otrzymał ochronne etui na kartę płatniczą, zawieszkę na podręczne leki oraz informator o częstych zagrożeniach wraz z magnesem-przypominaczem na lodówkę.

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej