Zespół profilaktyki

Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszyscy obcy są dobrzy i nie każdy, kto wydaje się miły, w rzeczywistości takim jest. Od najmłodszych lat warto o tym rozmawiać z dzieckiem. Uprzedzać je przed nieznanymi osobami, które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub poczęstować czymś, co dziecko lubi.

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej odwiedzili Szkołę Podstawową nr 55, by uczniom klasy 0 przekazać informacje, ważne dla osobistego bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych.

Podczas spotkania dzieci uczyły się, by nie rozmawiać z nieznajomym, nie otwierać nikomu drzwi do mieszkania, nie przyjmować podarunków, poczęstunku od obcego, czy z nim nigdzie nie odchodzić. A jak zachować się, jeśli ktoś poprosi cię, abyś na chwilkę z nim poszedł i obiecuje, że pokaże śliczne, małe pieski - powiedz NIE! i szybko się oddal bez wchodzenia w dyskusję. Zawsze, gdy wystąpi taka sytuacja powiadom o zdarzeniu rodziców, wychowawcę, albo inną zaufaną osobę. Ponadto rozmawiano o postępowaniu w sytuacji zagubienia się w nieznanej przestrzeni publicznej - najbezpieczniej pozostań w miejscu, opiekun zorientuje się o utracie kontaktu z tobą, będzie szukał i wróci w miejsce rozstania. Jak zagubisz się w supermarkecie - podejdź do pani w kasie albo pana z ochrony i powiedz "zgubiłem się i potrzebuję pomocy" - skutecznie pomogą tobie wyjść z opresji.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej