Zespół profilaktyki

Wiedza o drogowych zagrożeniach oraz umiejętność bezpiecznego poruszania się na drodze, w połączeniu ze znajomością zasad i podstawowych przepisów drogowych, skutkuje zmniejszeniem liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

W celu utrwalenia wśród dzieci wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przechodzeniu przez jezdnię oraz innych ważnych dla bezpieczeństwa pieszych przepisach ruchu drogowego, funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 3.

Uczniowie mogli zapoznać się z oznakowaniem "przejściem dla pieszych", sygnalizatorem świetlnym, a także znakami drogowymi ważnymi dla bezpieczeństwa pieszych. Przechodząc przez jezdnię musimy zawsze zachować ostrożność. Przejście dla pieszych, pomimo znaków poziomych i pionowych oraz określonych przepisów ruchu drogowego, to nadal niebezpieczne miejsce. To nadal ulica, często z intensywnym ruchem różnych pojazdów, zróżnicowaną infrastrukturą drogową - pieszy musi znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce. Uświadomienie uczniom o konieczności przestrzegania określonych norm i zasad na drodze, jako podstaw drogowego bezpieczeństwa, to jedno z zadań profilaktycznych.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski, które umieścili na swoich szkolnych plecakach. 

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej