Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska z początkiem roku szkolnego odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 182 "Król Elfów". Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolaczkom, że nie mogą same poruszać się po drogach. Najmłodsze dzieci idą razem z opiekunem za rękę. Przedszkolaczki doskonale wiedziały, w jaki sposób poruszamy się po naszym mieście. Strażniczka podczas pogadanki, przy aktywnym udziale przedszkolaków, przypomniała zasady bezpieczeństwa na drodze.

Przedszkolaczki doskonale wiedzą, że nigdy nie chodzimy na skróty, a jeżeli nie ma chodnika zawsze chodzimy po lewym poboczu drogi. Jeżeli chcemy przejść na drugą stronę drogi, to zawsze przechodzimy w miejscach widocznych, do tego wyznaczonych, najlepiej sygnalizacja świetlną. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie przebiegać przez jezdnię, a po zmroku nosimy elementy odblasków, widoczne dla nadjeżdżających kierowców.

Wszystkie przedszkolaczki miały możliwość zobaczenia znaków drogowych, oznakowania "przejścia dla pieszych", sygnalizacji świetlnej dla pieszych oraz dla kierowców.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowankę, a najmłodsi odblaski

"dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych)" - art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej