Zespół profilaktyki

Miejska strażniczka z początkiem roku szkolnego odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 96 "Jarzębinka". Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolaczkom, że nie mogą same, bez opieki, poruszać się po chodnikach (zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym: dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej - nie dotyczy to "strefy zamieszkania" i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Najmłodsze dzieci idą razem z rodzicami, dziadkami za rękę. Przedszkolaczki doskonale wiedziały, w jaki sposób poruszamy się po naszym Poznaniu, uczestnicząc w przedszkolnych spacerach wycieczkowych.

Dla przypomnienia i utrwalenia wiedzy, strażniczka razem z dziećmi omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaczki doskonale wiedzą, że nigdy nie chodzimy na skróty, jeżeli nie ma chodnika, zawsze chodzimy po lewym poboczu drogi. Jeżeli chcemy przejść na drugą stronę jezdni, to zawsze przechodzimy w miejscach widocznych, do tego wyznaczonych, najlepiej z sygnalizacja świetlną. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie przebiegać przez jezdnię, a po zmroku na drodze zawsze nosimy elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców. Elementy odblaskowe muszą być umiejscowione na zewnętrznych częściach ubioru.

Wszystkie przedszkolaczki miały możliwość zobaczenia znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej dla pieszych, a także dla kierowców oraz oznakowania "przejścia dla pieszych".

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę, a najmłodsi także odblaski.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej