Zespół profilaktyki

Gorący okres przedświąteczny, to czas kiedy zaaferowani zakupami, często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy dokonywaniu płatności, czy przechowywaniu rzeczy osobistych. Dlatego strażnicy z Zespołu Profilaktyki i policjanci z KP Poznań-Wilda, po raz kolejny prowadzą działania "Bezpieczne zakupy i nie tylko" i spotkają się z mieszkańcami Wildy, Dębca, czy Świerczewa w najbardziej obleganych miejscach handlowych w tym rejonie.

Funkcjonariuszki przypominały, aby podczas zakupów nie zapomnieć o pilnowaniu portfela i dokumentów, nie zostawiać wartościowych rzeczy w samochodzie oraz pamiętać o należytym zabezpieczeniu mieszkania, nawet na czas krótkiej nieobecności. Należy też zwrócić szczególną uwagę na kieszonkowców. Warto pamiętać, że często się zdarza iż "okazja czyni złodzieja" - np. zatłoczenie w pojazdach komunikacji publicznej, brak stałego nadzoru nad bagażem, plecakiem, torebką, czy też drzemka w podróży.

Przekazano ulotki o zasadach zachowania bezpieczeństwa, a policjantki także informatory o "Krajowych mapach zagrożeń" oraz zasadach zaznaczania i informowania o niebezpiecznych miejscach w mieście.

JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej